Minu lugu

30.07.2016
Minu lugu

Marika Disain OÜ on asustatud 17.11.2014

Omanik ja käsitööline Marika Raudsepp 

Usaldusväärne ettevõtte 2016

Marika Disain OÜ logo on minu enda tehtud. 

Usaldusväärne ettevõte 2016 olemas sertifikaat. 

 

Minust:

Mina ise, alati rõõmsameelne. Moto: Ära tee seda teistele, mida sa endale ei taha.

Sündinud Põlvamaal, kasvanud kuni 5-nda eluaastani Venemaal. Kooliteed läbinud Räpinas. Eriala: Aiandus ja Maastikuehitus. Praegune elukoht Tartu

Ennast on alati raske kirjeldada... Mul on asjadest alati enda arvamus ja jään enda arvamusele kindlaks. Mulle pole kunagi meeldinud pidutseda, niisama hängida või tv ees aega surnuks lüüa. Olen väiksest peale alati toimetanud millegi kallal ja mul on palju hobisid. Nendest enamus küll suiku vajunud aja nappuse tõttu, kuid tean et saan alati nende juurde tagasi pöörduda.

Mind iseloomustavad kõige paremini need sõnad:

 • Püsiv 
 • Loov
 • Positiivne
 • Korrektne
 • Sõbralik
 • Rõõmsameelne
 • Tahtejõuline
 • Aktiivne

Enda töös ajan ma taga ideaali, kõik peab olema ideaalne. Kui kameel või tarvikul on miskit viga, lendab see kõhklemata prügikasti. Mina ei tahaks saada halbu tooteid või asju, siis ei saada ma neid ka teistele. 

Nagu ma mainisin on mul palju hobisid, enamus neist on ootel, kuni mul vaba aega tekib...

Väiksena/nooremana mulle meeldis joonistada ja luuletusi kirjutada. Mida ma nüüd aja nappuse tõttu kahjuks teha ei saa. Lisaks võisin ma heegeldada päevast päeva linikuid. 

Kuid nüüd...

Kui ma maal viibin siis tegelen palju aianduse erialaga. Kaunistan maja ümbrust peenardega, istutan lilli, niidan muru, olen kasvuhoones ja rohin väikest maalappi kus kasvab peamiselt kartul. Enda kasvatatud on ikka see kõige parem.

Üks peenar, mis mul maal ilutseb. Nüüdseks on peenar juba mitu korda suurem.

Aianduse eriala valisin endale, kuna see kool asus minu elukohale väga lähedal ja sellised oskused tulevad alati kasuks.

Aiandusega tegelen küll ainult siis kui maal olen ja sellel erialal ei kavatse väga tööd teha, kuna minujaoks on see justkui hobi. Ühe projekti suutsin siiski 2016 aastal vastu võtta ja kaunistasin ühe puhkemaja krundi ära, kuhu sai rajatud mitmeid peenraid.

Niipalju tean, et kui saan enda päris maja, siis selle maja aed tuleb väga ilus ja vinge. 

Aegajalt tegelen ka pildistamisega, kaamera on mul peaaegu alati kaasas.  Üleüldse meeldib mulle omaette pusida ja nokitseda, siis lõpuks on see "Jess" saingi hakkama, nii hea tunne. 

Peamiselt pildistan lilli ja loodust, loomulikult ka enda kameesid, kuid neid peamiselt telefoniga.

Üks kiire klõps tulpidest mis on tehtud profikaameraga.

Kameesid ja enda tööd jäädvustan tavaliselt telefoniga, kuna see on lihtsalt mugavam. Seal saab töödelda, lisada teksti ja laadida kohe üles soovitud kohtadesse.

 

 

Räägin nüüd Marika Disain OÜ-st

 

Kuidas ma alustasin..

Kooli kõrvalt tegelesin ehete valmistamisega. Tegin ehteid kinkimiseks ning loomulikult tegin ehetele ise ka kameed. Hiljem kui aega hakkas töö kõrvalt nappima hakkasin enda valmistatud kameesid ena grupis müüma. Minule üllatuseks läksid kameed kiirelt ja tekkis nõudlus uute järgi. Vaikselt tegin ja nokitsesin, kuni klientide arv muutkui tõusis. Mul ei jäänutki muud üle kui teha enda firma, kus ma ka täiskohaga töötan. 

 

Pilt minu valmistatud ehtest koos minu valmistatud kameedega.

 

2014 alustasin sädelevate kameedega. Lisaks tegin sädelevaid kameesid pildiga.

 

Kameedest:

Värvilisi kameesid on valikus palju. 

 • Ilma sädeluseta
 • 3D sädelusega, sädelus on mitme kihi kaupa mis loob sellise efekti.
 • tagasihoidliku sädelusega, mida otsevaates pole õieti näha
 • päikese käes värvimuutvad (pruunist saab punane jne)
 • UV valguses helendavad 
 • Pimedas helendavad 
 • Kassisilma efektiga
 • 2016 uus toode Kameeleon (erineva nurga alt erinev toon lillast-roheliseni)

 

3D sädelus esiplaanil ja tagaplaanil tagasihoidliku sädelusega klaaskameed

Kassisilma efektiga on samuti 2016 aasta toode ja suur hitt. 

 

2015 aasta alguses õppisin ära pildiga klaaskameede tegemise. Alguses ostsin faile mida ilmutasin ja siis liimisin klaasi alla, kuid mida aeg edasi, seda rohkem õppisin iseseisvalt erinevaid programme kasutama. Nüüd teen kõiki faile ise, töötlen pilte ja panen ka ise pilte mitmest erinevast pildist kokku. Minu töös on 60% arvutitöö, enamus aja veedan arvuti taga. Olgu selleks arvete saatmine või pildifailide tegemine, kõike tuleb teha. 

Arvuti taga töötamine peab olema mul mugav. Minu tööpäevad küündivad poole ööni kuni hommikuni.

Fotopildiga klaaskamee

Fotopildiga klaaskameesid on võimalik teha ükskõik millise pildiga, peaasi et pildi kvaliteet oleks OK! 

Päris ükskõik ka muidugi ei ole, sest osad pildid on autoriõigustega kaitstud, või osade piltide autor lihtsalt ei taha, et tema pilte kasutataks.

Kameed ei pleeku! Kasutatud on kvaliteetset fotopaberit. Olen kameesid vees leotanud, hoidnud päikese käes ja need ei ole kuidagi muutunud.

Kameesid soovitan liimida Moment liimiga(pildil), selle liimiga liimin mina ka kameesid. Erinevad liimid võivad reageerida omavahel ja kamee võib saada kannatada. Liimi tuleb panna toorikule pigem natuke vähem kui rohkem. Kameed paika surudes ei tohiks liimi üleääre ajada.

Suures valikus on rahvuslike kameesid, neid siis rahvariiete mustritega või tikanditega. 

Pildil on Kihnu triip, Troi ja vöö.

Olen küsinud erinevatelt tikandi tegijatelt luba ning osadelt olen ka saanud. Kasutan järgmiste tikandi tegijate pilte enda töödes:

 • Evelini Tikand
 • Muhumoor
 • Masime Decorative

Evelini Tikandil on kõige suurem valik tikandi mustreid. 

 

Kameesid saab teha ka enda soovitud pildiga, saan lisada ka teksti... Üks näide on siin:

 

Kameesid saab teha erineva kuju ja mõõduga. Valik on väga suur... seega tuleb küsida!

Enda saadetud pildi kujundamisel lisadnud kujundamistasu mis on ühekordne, ehk kui hiljem soovite selle sama pildiga kameesid juurde, siis kujundamistasu enam tasuma ei pea. Iga uue pildi tegemisel tuleb aga tasuda. Kui saadate aga lihtsalt pildi mida muutma ei pea, siis kujundustasu ei lisandu. Kujundamistasu võib erineda, oleneb töö keerukusest.

Peamiselt tegutsen facebooki grupis Ehtetarvikud/Kameed/Marika Disain kus kogun 2 x kuus kokku kameede tellimusi. Seal grupis saab tellida vastavalt soovile ja kogusele kameesid.

Pildi alla tuleb jätta kommentaar enda soovitud mõõdu ja kogusega. Tegemisele kulub 3 nädalat peale tellimuste lukku minemist.

E-poes müün ainult kohe olemas kaupa. 

Iga vähemalt 5€ ostuga on kaasas ka kingitus.

 

Visiitkaardid

Käsitööna valminud visiitkaardid, millega paistad teiste seast silma. 

Lisaks kameedele teen ka visiitkaarte, nii ühepoolseid kui ka kahepoolseid.

Visiitkaardid ei ole lihtsa ristküliku kujuga, mis teeb need erilisemaks. Lisaks kasutan ma ühte kujundust ainult korra, seega on visiitkaart ainulaadne. 

Visiitkaardi tegemisel lisandub disainimise tasu, mis on samuti ühekordne. Kui hiljem neid samu visiitkaarte juurde tellida, disainimise tasu ei lisandu.

Muidugi ei ütle ma ära teistest paberitöödest. Olgu selleks hinnasildid, hinnakirjad... 

 

Logod

Kuna mulle meeldib väga harjutada kätt ja panna kokku erinevatest detailidest pilte, siis saan aidata ka logo tegemisel.

Logo teen JPG ja PNG failina.

 

 

Minu esimene logo tellimus (siis ei olnud ma endalegi logo veel teinud). Esimene logo.

Kliendile saatsin valiku ja ta valis välja just selle. 

Minu enda logo, peale pikki katsetamisi. 

Enne seda harjutasin ja proovisin mitmeid, kuid see tundus lõpuks kõige parem.

PNG faili saab lisada enda piltidele. Näide:

Mina kasutan selleks fotor.com programmi (Stickers) või photoshop

 

Tarvikud

Tarvikud tellin Hiinast, kvaliteeti kontrollin rangelt. Praaki välja ei saada ja kui juhtub siis alati vahetan välja.

Tarvikute tarne on pikk, võib minna kuni 90 päeva ja kui on pühad, siis isegi veel kauem. Keskmiselt on tarne 30 päeva.

Klaasid kameede tegemiseks tellin samuti Hiinast. Ma küll ei pea enda tarvikute ja kameede hindu kõrgeks aga kui Teie meelest on siis mõelge ja arvutage.. Tellin kauba, kaup läheb tolli ja mul tavaliselt tollimaks 70€ (200€) paki pealt. Sorteerin kaupa, praaki ikka esineb, seda eriti kamee klaaside puhul, kus 500 kamee kohta on 50-100tk praaki. Praagiga ei ole midagi teha, isegi kui Hiina tarnjatele kirjutada siis nende jaoks ei pruugi olla praak see, mis on minu jaoks. Olen lihtsalt liiga nõudlik. 

Tarvikute tellimisel jälgin materjali ja kvaliteeti. Ise ei soovita säravhõbedasi või säravkuldseid toorikuid, kuna need kipuvad kiiremini tuhmuma. Kindla peale minek on antiik tooni toorikud. Kui tellin säravaid toorikuid siis vaatan, et need oleks kas hõbetatud või kullatud. Enamjaolt on ka proovid peal. Kuid palun neid segi mitte ajada, need ei ole puhas hõbe (mida ka hinna järgi saab aru). Hõbetatud või kullatud tähendab seda, et on üle värvitud. Selliste toorikute kvaliteet sõltub sellest, kui tugevalt on kullatud või hõbetatud. 

 

Lõpetuseks

Ma naudin töö tegemist, isegi kui tööd on ülepeakaela. Töö mida ma teen, teeb mind õnnelikuks. Mul on tohutult hea meel näha enda klientide valmistöid. Minu püsikliendid on minu tööd ainult positiivselt hinnanud ja see teeb mulle suurt rõõmu, kui ka nemad on rahul minu ja minu tööga. Suhtlen klientidega vabalt ja kui vaja kuulan ka nende mured ära.

Tegelikult võin öelda, et mul on tohutult vedanud enda klientidega!

Tänu Facebookile on nad mind leidnud, neist enamustega ajame vahel niisama juttu ja jagame elutarkusi. Vahel potsatavad mullegi kingitused postkasti, või tulevad kliendid kommikarbiga. Nemad hoiavad mind ja mina hoian neid! Neile läheb korda minu elu ja minule nende oma. 

Iga positiivne ja tore tagasiside paneb mind tegelikult veel ja veel rohkem pingutama. Tahan pakkuda enda klientidele alati suurt valikut ja kvaliteetset kaupa ja isegi kui midagi juhtub, lahendame probleemi koheselt. Suhtlen teistega nii nagu tahan et ka minuga suheldaks. :)

See on üks väike lõik tagasisidest minu Facebooki kodulehelt, mina olen uhke enda klinetide üle, kes iga ilma ja oluga istuvad laatadel ja müüvad enda käsitööd, nad on kannatlikud, sest nad teavad, et mõnikord läheb paremini..mõnikord aga halvemini ja mõnikord ei lähe kohe üldse, kuid nad ei anna iial alla ja sellepärast neil lähebki hästi! Hoian neile alati mõtetes pöidlaid.

Päikest ja suured kallid Teile! :)